Klauzula informacyjna

 
 
 

Witam  serdecznie

 

Jestem informatykiem w Gminie Łowicz , chciałbym zachęcić koleżanki i kolegów zwłaszcza informatyków, redaktorów samorządowych stron WWW do wzięcia udziału/propagowania  niekomercyjnej akcji, której jestem pomysłodawcą i realizatorem.

 

CAŁA POLSKA WYWIESZA FLAGI NARODOWE I UCZESTNICZY W ICH LICZENIU W ŚWIĘTA PAŃSTWOWE (w tym w okresie 2-3 maja 2018 oraz 11 listopada 2018  na 100-lecie odzyskania niepodległości)

 

Celem tej akcji jest propagowanie postawy patriotycznej, której wyrazem może być wywieszanie flagi  narodowej.

 

Akcję zgłosiłem do MSWiA celem jej obserwacji i ewentualnego objęcia patronatem w kolejnej edycji zaplanowanej na 11 listopada 2018 r. , stąd też pozyskałem  adresy mailowe wszystkich gmin w Polsce.

 

Przedsięwzięcie jest obywatelską inicjatywą i nie ma żadnych sponsorów, również urząd , w którym pracuję tego nie finansuje i robię to poza godzinami pracy.

 

Mamy wielu zacnych patronów m.in.  patronatem honorowym objął akcję Wojewoda Łódzki oraz Biskup Łowicki , pełna lista w zakładce patronat

 

W ubiegłym roku osobiście jednoosobowo policzyłem flagi w gminie Łowicz. W większej skali potrzeba dużego, rozporoszonego zespołu, dlatego zwracam się do Was pomoc

 

Proszę o przekazanie maila do informatyka  lub do osoby prowadzącej gminną stronę www, która by tę akcję rozpropagowała na Waszym terenie

 

Policzyć flag w całym kraju w  sposób ręczny oczywiście nie da się. Jestem przekonany, że nikt tego na świecie do tej pory nie próbował robić. Może to my Polacy zrobimy to pierwsi, choćby z przybliżoną dokładnością.

 

Jest to możliwe do zrobienia, dzięki naszemu autorskiemu systemowi składającego się aplikacji na komórkę i serwera przetwarzające na bieżąco przesyłane dane. Aplikację udostępniliśmy bezpłatnie i jest do pobrania w sklepie Google Play.

 

Nazywa się  MARKFLAG  (jej nazwa nawiązuje do markera , znacznika i flagi)  i umożliwia w bardzo prosty sposób zgłoszenie wywieszonej flagi na portal  www.flaganarodowa.pl [1] , zapewniając przy tym anonimowość zgłaszającemu.

 

Nie trzeba się nigdzie rejestrować , nie są zbierane żadne dane osobowe, numery telefonów itp., można wyjąć kartę SIM. Jedyną rzeczą jaką aplikacja może upublicznić to znacznik GPS miejsca, w którym flaga została zauważona.

 

Identyfikacja  flagi od strony technicznej odbywa się za pomocą wbudowanego aparatu , jednak to co jest innowacyjnej to fakt, że zdjęcie można zrobić tylko i wyłącznie jak w obiektywie znajdzie się polska flaga.

Samo zdjęcie jest zapisywane tylko lokalnie w telefonie i nigdzie nie jest wysyłane. Podkreślam jeszcze raz, że przesyłany jest jedynie znacznik GPS, nie zdjęcie.

 

W załączeniu przesyłam gotowy baner na stronę WWW i proponowany tekst do artykułu w wersji edytowalnej.

 

Sam odpowiadam m.in. za publikację na stronie WWW i doskonale  wiem jak to ważne dla redaktorów stron WWW, aby mieć gotowy tekst do publikacji, który można samodzielnie korygować

 

Mam nadzieję, że dzięki opublikowaniu na Waszych lokalnych stronach do akcji się przyłączą mieszkańcy z każdego zakątka Polski i przez to więcej flag zostanie wywieszonych, co jest głównym celem tej akcji.

 

Jestem pewien, że przed każdym urzędem w okresie świąt państwowych jest wywieszona flaga. W wielu gminach, tak jak w Łowiczu, flaga jest wywieszona przez cały rok.

 

Proszę więc o zainstalowanie aplikacji  już teraz, chociażby na jednym telefonie posiadającym Androida. Zdjęcie można zrobić testowo już teraz i sprawdzić czy znacznik GPS pojawi się na portalu www.flaganarodowa.pl [1].

 

Ważne, żeby „zdjęcie" zrobione nawet wcześniej wysłać ponownie w okresie od 2-3 maja, kiedy to będzie trwała akcja „wielkiego automatycznego liczenia flag. Posiadając zdjęcie realnej flagi, nadal wiszącej, nie trzeba przychodzić do urzędu w dzień wolny od pracy, aby dokonać zgłoszenia. Wszystkie zgłoszenia wysłane testowo przez 2 majem zostaną wykasowane na koniec dnia 1 maja.

 

Pełen opis akcji na stronie www.flaganarodowa.pl [1]

 

Sprawdziliśmy, że aplikacja działa nie tylko w Polsce, ale w świecie ( pozytywne testy przeszła w Londynie)

 

Ta akcja to dowód, że nie trzeba wydawać milinów na promocję Polski. Nie potrzeba wielkich  fundacji, prezesów itp.

 

Jeśli na mapie pojawią się znaczniki GPS przed Waszymi urzędami, będą dla mnie znak, że popieracie moje działania  i zmotywujecie mnie, aby kontynuował tę akcję 11 listopada na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Na pewno można, coś jeszcze do tego czasu poprawić i cały czas to robimy ,  obecnie aplikacja działa poprawnie na 80% telefonów. Mile widziane uwagi, proszę je najlepiej wysyłać do mnie mailem na adres prywatny podany w stopce maila.

 

Zapraszam na fanpage

 

https://www.facebook.com/MarkFlag-155963648428780/

 

Pozdrawiam

 

Dariusz Kurek

 

Informatyk

 

Urząd Gminy Łowicz

 

Ul. Długa 12

 

Tel. 46 8302649

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

*********************

 

kontakt prywatny

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

tel. 603 653 000

 

 

 

Links:

------

[1] http://www.flaganarodowa.pl

 

 

 

 

Pin It