Klauzula informacyjna

 
 
 

 

Przedszkole marzeń otwarte

Ostatni dzień sierpnia 2018 roku na długo zapadnie w pamięci gospodarzy, zebranych gości, mieszkańców gminy, a przede wszystkim wychowanków i pracowników przedszkola, którzy uczestniczyli w uroczystości związanej z otwarciem nowego budynku Przedszkola Samorządowego „Jarzębinka” w Brzozie. Był to wyjątkowy dzień zarówno dla najmłodszych jak i osób, którym zależało, aby wychowanie i edukacja dzieci odbywała się w nowoczesnym, przestronnym i kolorowym gmachu.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Władz Gminy Nowa Wieś Wielka: Wójt Gminy Pan Wojciech Oskwarek, Sekretarz Gminy Pan Leszek Latosiński oraz zaproszeni goście: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik, przedstawiciele duchowieństwa, radni Rady Gminy Nowa Wieś Wielka, sołtysi Gminy Nowa Wieś Wielka, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele społeczności przedszkola „Jarzębinka” w Brzozie, przedstawiciele firmy E-BUD.

– Warto mieć marzenia – mówił w czasie otwarcia Wojciech Oskwarek, wójt gminy Nowa Wieś Wielka. – Sfinalizowaliśmy wielkie zadanie, z którego jako gmina i mieszkańcy jesteśmy dumni. Jestem osobiście wdzięczny tym wszystkim, dzięki którym obiekt powstał. Jestem również emocjonalnie związanym z tym miejscem i historycznym budynkiem szkolnym. Jako dziecko uczyłem się w rozebranym budynku – wspominał wójt.

W trakcie uroczystości odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową upamiętniającą XIX wieczny budynek szkolny, który w okresie Powstania Wielkopolskiego pełnił rolę lazaretu, a w którym od 1979 roku mieściło się przedszkole.

Uroczystość uświetniły występy dzieci z najstarszych grup  Przedszkola ,,Jarzębinka”, które w pięknych, regionalnych strojach zaprezentowały repertuar patriotyczny.

Po poświęceniu i pobłogosławieniu budynku przez ks. prałata Bronisława Kaczmarka, Wikariusza Generalnego Diecezji Bydgoskiej,  dzieci  przecięły biało-czerwoną wstęgę i w ten sposób budynek został symbolicznie otwarty i przekazany braci przedszkolnej. Zachwytom zwiedzających towarzyszyła wielka radość tych, którzy od 3 września wypełnią budynek śmiechem, piosenką i zabawą.

Powstałe przedszkola jest niezwykłym pomnikiem powstałym na stulecie Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Powstało w ramach projektu dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Inwestycja warta 7 689 079,30 zł mln zł została zakończona z dniem 31 lipca br.

Otwiera się nowa karta historii tego miejsca.

 

                                                        Przedszkole Samorządowe  ,,Jarzębinka”

Pin It